• Informace o školním stravování

E-mail: 1.zs.cheb-sj@seznam.cz
            Telefon: 354 673 266
            Vedoucí kuchařka: Jindřiška Forštíková

Výdej obědů: 11:45 – 13:45.
            Jídelna otevřena: 11:45 – 14:00.

Základní oběd: polévka, hlavní jídlo, nápoj.
            Ovoce, saláty, kompoty a dezerty jsou zařazovány průběžně dle finanční normy.

Porce masa v syrovém stavu:

1. stupeň: 70 g
            2. stupeň: 80 g
            15 let a více: 90 g
            Zaměstnanci: 100 g

Cena oběda:

1. – 4. třída (7-10 let): 35 Kč trvalý příkaz na 730,-.
            5. – 8. třída (11-14let): 36 Kč trvalý příkaz na 750,-.

Nad 15 let: 37,- trvalý příkaz na 770,-.

Zaměstnanci: 40,- trvalý příkaz na 840,-.

Bez stravovací karty se oběd nevydává.
            Změna jídelníčku vyhrazena.
            Strava je určena k okamžité spotřebě.

Platby za stravu na č. ú.  14137331/0100

Od září 2022 se ruší platby na složenku!

Všechny platby pro stravu budou pouze formou TRVALÉHO PŘÍKAZU Z ÚČTU.

Zřiďte si proto trvalé příkazy s první platbou v srpnu a poslední v květnu školního roku. Přeplatky se posílají zpět na účet na konci školního roku.

Variabilní symbol  je přidělen a zůstává stejný po celou dobu docházky do jídelny.

Odhlašování stravného:

Obědy se odhlašují vždy den předem!!! Nejpozději pak do 8,00h toho dne!!!
            V době nemoci, nepřítomnosti ve škole není možné žákům poskytovat dotovanou stravu.
            Jídlo je možné odebrat do čistých nádob pouze 1. DEN NEMOCI (Vyhláška 463/2011Sb.)

Další dny je nutno obědy odhlásit:

1. Osobně: V kanceláři ŠJ.
            2. Tel: 354 673 266.
            3. E-mail: 1.zs.cheb-sj@seznam.cz

Oprávněnost odběru dotované stravy podléhá státní kontrole.

Vnitřní řád školní jídelny

1. Každý žák má právo stravovat se ve školní jídelně.
            2. Do školní jídelny je vstup povolen pouze stravujícím se žákům, zaměstnancům škol, učitelskému sboru a rodičům, kteří si jdou vyzvednout oběd nemocnému dítěti.
            3. Finanční normativ:
            Žáci 7 – 10 let: 35 Kč.
            Žáci 11 – 14 let: 36 Kč.
            Žáci nad 15 let: 37 Kč.
            Zaměstnanci: 40 Kč.
            4. Výdejní doba obědů ve ŠJ je od 11,45 do 13,45 hod.
            5. Žáci přicházející do jídelny si odloží tašky a svršky v šatně. Šatna není dostatečně zabezpečena proti krádeži, proto zde není možné odkládat cenné věci/peníze, mobily apod./
            6. Při čekání na jídlo zachovávají žáci pravidla slušného chování a při jídle slušného stolování. Jídlo je vydáváno po přiložení čipové karty na snímač. Pokud strávník ztratí nebo zapomene kartu vyzvedne si u vedoucí ŠJ potvrzení o řádné objednávce oběda. Oběd bude vydán až po předložení tohoto dokladu.
            7. Jídlo a nápoje se konzumují u stolu a vsedě!
            8. Pedagogický dozor v jídelně sleduje chování žáků v jídelně. Dbá na bezpečnost stravujících se žáků.
            9. Vychovatelky ŠD konají dozor u svého oddělení.
            10. Každý žák si vyzvedne složenku na další měsíc v kanceláři školní jídelny, to neplatí pro žáky 1. – 4. třídy.
            11. Pokud jsou obědy zaplacené po 25. dni v měsíci, předloží žáci vedoucí ŠJ doklad o zaplacení obědů na další měsíc. To neplatí pro žáky, kterým rodiče hradí obědy z účtů.
            12. Odhlašování a přihlašování obědů se provádí osobně, nebo telefonicky do 14hodin, vždy den předem na tel. 354 673 266.
            13. V době nemoci má žák nárok na stravování pouze první den. Oběd je možno vydat do přinesených čistých nádob.
            14. Každý strávník má svou stravovací kartu.
            15. Ztrátu karty nahlásí a musí si zakoupit kartu novou /35,- Kč/.
            16. Vyřizování podnětů na kvalitu a způsob poskytování školního stravování prvoinstančně provádí vedoucí ŠJ, druhoinstančně ředitel školy.
            17. Při havarijních situacích (přerušení dodávky, energií, vody apod.) nebude možné strávníkovi poskytnout stravu. Stravné za tento den bude vráceno zákonnému zástupci strávníka.
            18. Při nevolnosti nebo úrazu se strávník obrací na příslušný dohled v jídelně nebo šatně.

Ředitelka: Mgr. Vendula Khynychová
            Vedoucí ŠJ: Jitka Derflerová